Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
KFS

Szanowni Państwo, zachęcamy do korzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W tym roku publiczne i niepubliczne szkoły, poradnie i ośrodki mogą ubiegać się o 80% dofinansowanie szkoleń realizowanych w związku z jednym z czterech priorytetów:

 

Priorytet 2. Wsparcie kształcenia ustawicznego (...) psychologów, terapeutów, pracowników domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, prywatnych domów opieki oraz innych placówek dla seniorów/osób chorych/niepełnosprawnych, które bezpośrednio pracują z osobami chorymi na COVID-19 lub osobami z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu tej choroby;

W ramach tego priorytetu możecie Państwo dofinansować udział m.in. w organizowanych przez naszą Pracownię kursach terapii kognitywnej IE oraz BASIC aby wykorzystać zdobyte kwalifikacje do prowadzenia terapii zaburzeń poznawczych u osób z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19.

Priorytet 4. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia;

Priorytet 5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem;

W ramach dwóch powyższych priorytetów możecie Państwo dofinansować udział w dowolnym szkoleniu, pod warunkiem spełnienia któregoś z priorytetów.

Priorytet 6. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii i narzędzi pracy (...).

W ramach tego priorytetu możecie Państwo dofinansować udział m.in. w szkoleniu ze Skali Inteligencji Stanford-Binet 5 dla wszystkich psychologów Państwa placówki.

Możliwe jest również zamówienie szkolenia specjalistycznego (również dla tych placówek, które zatrudniają już diagnostów posiadających uprawnienia do Skali SB5). Szkolenie specjalistyczne dotyczy wykorzystania SB5 w interdycyplinarnej diagnozie wybranych zaburzeń neurorozwojowych w paradygmacie diagnozy funkcjonalnej i nozologicznej. Koszt takiego szkolenia (dla całej grupy) wynosi 18.500 zł i obejmuje materiały szkoleniowe w postaci trzech treningowych zestawów SB5, które po szkoleniu pozostają w placówce.

W ramach tego priorytetu można sfinansować również kurs z terapii kognitywnej IE oraz BASIC.

 

Procedura wnioskowania jest stosunkowo prosta i ogranicza się do złożenia wniosku (który można pobrać ze strony Państwa lokalnego urzędu pracy). Do wniosku należy dołączyć m.in. program szkolenia ustawicznego, wzór certyfikatu, statut organizatora, wpis do ewidencji placówek – te dokumenty można otrzymać od nas. Z dofinansowania KFS mogą skorzystać zarówno podmioty publiczne jak i niepubliczne. Dofinansowanie wynosi 80% ceny szkolenia w przypadku podmiotów zatrudniających powyżej 10 osób, i 100% w przypadku podmiotów zatrudniających do 10 osób. 

Przyjmowanie wniosków rozpoczyna się (w większości powiatów) w lutym/marcu.

Z linków poniżej możecie Państwo pobrać część wymaganych do wniosków załączników oraz przykładowy wypełniony wniosek.

statut organizatora

wpis do ewidencji placówek oświatowych

przykładowy certyfikat IE (Uwaga: Do wniosku należy załączyć certyfikat z odpowiedniego szkolenia. W przypadku szkoleń innych niż IE prosimy o kontakt mailowy z Pracownią - prześlemy Państwu odpowiedni wzór certyfikatu)

przykładowy załącznik do wniosku kurs IE (program kształcenia) (UWAGA: Każdy powiat ma nieco inny wniosek, każdorazowo prosimy o przesłanie załącznika z programem kształcenia ustawicznego do uzupełnienia o część merytoryczną do naszej Pracowni)

przykładowy załącznik do wniosku Skala SB5 (program kształcenia) (UWAGA: Każdy powiat ma nieco inny wniosek, każdorazowo prosimy o przesłanie załącznika z programem kształcenia ustawicznego do uzupełnienia o część merytoryczną do naszej Pracowni)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl