Bateria diagnozy funkcji poznawczych - wersja skrócona. PU1 LITE.

Dostępność: duża ilość
Cena: 700,00 zł 700.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

UWAGA: W przypadku diagnostów niebędących psychologami wymagane szkolenie kwalifikacyjne. Zamawiając ten test, w polu "Uwagi" wpisz nazwisko przeszkolonego diagnosty i numer uprawnień do posługiwania się tym narzędziem. 

  • autorzy: Aneta R. Borkowska, Urszula Sajewicz-Radtke, Małgorzata Lipowska, Dorota Kalka, Bartosz M. Radtke
  • kategoria narzędzia: TPK
  • sposób badania: badanie indywidualne
  • diagnozowany obszar: diagnoza: uwagi, pamięci roboczej i funkcji wykonawczych
  • grupa wiekowa: 10;00-12;11(30), normy stenowe
  • użytkownicy: psycholodzy, neuropsycholodzy, pedagodzy - po przeszkoleniu

Bateria przeznaczona jest do diagnozy funkcji poznawczych istotnie zaangażowanych w naukę szkolną. Narzędzie składa się z zestawu 10 testów podzielonych na trzy główne obszary diagnostyczne:

- uwaga

- pamięć robocza

- funkcje wykonawcze.

Bateria składa się z testów w wersji tradycyjnej (papier-ołówek). Normy do testu opracowano dla uczniów w wieku 10;0-12;11(30) na podstawie ogólnopolskich badań normalizacyjnych. 

Narzędzie to daje precyzyjny obraz struktury poszczególnych sprawności poznawczych kluczowych dla nauki szkolnej, istotnych w procedurze diagnozowania specyficznych zaburzeń uczenia (w szczególności dyskalkulii).

Bateria PU1 LITE diagnozuje te funkcje poznawcze, które współczesne badania wskazują za najważniejsze w obrazie przyczyn trudności w uczeniu się: pamięć, uwagę i funkcje wykonawcze. Jest rekomendowane w diagnozie deficytów poznawczych leżących u podłoża takich zaburzeń jak: dysleksja, dyskalkulia, ADHD, ADD, zaburzenia ze spektrum autyzmu z normą intelektualną, rozwojowe zaburzenie koordynacji, specyficzne zaburzenie rozwoju językowego. 

Bateria PU1 LITE to skrócona wersja Baterii PU1.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl