Normalizatorzy

Zostań naszym terenowym badaczem!

Kluczowym etapem tworzenia nowych testów są badania terenowe (tzw. badania walidacyjne), których celem jest zweryfikowanie, jak z poszczególnymi zadaniami testowymi radzą sobie osoby badane.

Jeśli jesteś psychologiem, pedagogiem lub logopedą możesz dołączyć do naszego zespołu terenowych badaczy i prowadzić badania naszymi testami w swoim przedszkolu lub szkole. Przekażemy Ci wszystkie potrzebne materiały i instrukcje oraz przeszkolenie (najczęściej w formie on-line). Uzgodnimy do jakich dzieci masz dostęp w swojej placówce i ustalimy które z nich (i ile) należy zbadać. Wynagrodzenie za jedno badanie to od 60 zł do 250 zł (w zależności od złożoności badania i czasu trwania).

 

Projekty, do których możesz się obecnie przyłączyć:

 

- Bateria SB6/18 - badanie uczniów ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

 

- Skala rozwoju społeczno-emocjonalnego EMO- badania osób neurotypowych oraz ze zdiagnozowanym ADHD/ADD

 

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania:  

1. Czy badania może prowadzić wyłącznie psycholog?

W zależności od projektu badania może prowadzić psycholog, pedagog bądź logopeda. Przy opisie każdego projektu (powyżej) znajdziesz informację o koniecznym wykształceniu badacza.  


2. Czy badania mogę prowadzić w moich godzinach pracy?

W większości przypadków prowadzone dla nas badania można wykorzystać jako badania przesiewowe na rzecz twoich podopiecznych. Np. prowadząc badania walidacyjne testu badającego rozwój emocjonalny można przy tej okazji wyselekcjonować z grupy przedszkolnej dzieci, które wymagają wsparcia w tym zakresie. W takim przypadku dyrektor placówki może uznać, że badania mogą być prowadzone w ramach codziennej pracy psychologa/pedagoga w danym przedszkolu czy szkole. Badacz powinien ustalić tę kwestię ze swoją dyrekcją. 

3. Czy potrzebuję zgody rodziców na przeprowadzenie badania normalizacyjnego?

Kwestie pozwoleń na przeprowadzanie badań normalizacyjnych reguluje szkoła/placówka pod którą podlega osoba badana. W większości przypadków badania dzieci wystarczy podpis rodzica pod arkuszem zgody na badanie. Taki arkusz możesz pobrać tutaj. Badania są anonimowe i nie gromadzą danych osobowych, dlatego nie podlegają przepisom RODO.

4. Czy jest możliwość przebadania większej liczby osób niż początkowo zadeklarowano?

Jest taka możliwość, jednak dopiero po konsultacji i potwierdzeniu przez nas dostępnego zapotrzebowania. W tej sprawie skontaktuj się z Pracownią. 

5. A co gdy nie uda mi się zbadać wszystkich zadeklarowanych osób?

Jeśli dojdziesz do wniosku, że nie wyrobisz się z badaniami w zadeklarowanym terminie, skontaktuj się z opiekunem badań. Poinformujemy Cię wówczas o możliwym wydłużeniu terminu badań, bądź zmniejszeniu zadeklarowanej grupy. 

6. Czy mogę otrzymać jakiś dokument poświadczający udział w badaniach?

Po sfinalizowaniu umowy, jeśli normalizator wyrazi taką chęć, jest możliwość wystawienia imiennego dokumentu poświadczającego udział w badaniach (np. do dokumentacji awansu zawodowego). Istnieje też możliwość otrzymania pisemnego potwierdzenia prowadzenia badań w imieniu PTPiP przed ich rozpoczęciem. 

7. Kto w praktyce wypełnia test? Badacz czy osoba badana?

Zależy to od konkretnego narzędzia. Najczęściej arkusz wypełnia badacz w oparciu o odpowiedzi udzielane przez osobę badaną.

8. Czy zostanę przeszkolony w zakresie prowadzenia badań?

Przed rozpoczęciem badań otrzymasz od nas dostęp do filmu instruktażowego. Wyjaśniamy w nim na czym polega badanie, pokazujemy jego przebieg i informujemy o najważniejszych kwestiach związanych z testem. Ponadto, przez cały czas trwania badań, możesz kontaktować się mailowo bądź telefonicznie z opiekunem badań z Pracowni.

9. Czy otrzymam wszystkie niezbędne materiały?

Przed rozpoczęciem badań otrzymasz od nas (przesyłką kurierską) wszystkie materiały w ilości niezbędnej do przeprowadzenia badania. 

10. Czy osoby z niepełnosprawnościami i/lub zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi mogą brać udział w badaniu?

W większości projektów badania dotyczą osób zdrowych o typowym rozwoju. Jeśli w danym projekcie poszukujemy również osób z niepełnosprawnościami i/lub zaburzeniami rozwojowymi, poinformujemy Cię o tym, przedstawiając warunki badania. 

 

 

 

 

KLAUZULA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

Wysyłając do nas formularz zgłoszeniowy przekazujesz nam swoje dane osobowe. Informujemy, że dane osobowe podane przez Panią/Pana w zgłoszeniu są przetwarzane przez Pracownię Testów Psychologicznych i Pedagogicznych (80-239 Gdańsk, ul. Czarnieckiego 5A/1) i wykorzystywane w celu procesu organizacji i monitorowania przebiegu badań normalizacyjnych. Dane znajdujące się w dyspozycji Pracowni będą przetwarzane do czasu ich wycofania przez Państwa. Pracownia powierza Państwa dane osobowe firmie Kancelaria Podatkowa Meritum s.c. K. Antczak A. Felska A. Szabuniewicz z siedzibą w Chodzieży, w zakresie niezbędnym do obsługi rachunkowej i fiskalnej (umowa i rachunek).
Informujemy, że Państwa zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora Danych Osobowych (ado@pracowniatestow.pl) spod adresu, którego zgoda dotyczy.
Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą udostępniane organizacjom międzynarodowym.
Szczegółowych informacji dotyczących zakresu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych udzielamy telefonicznie: 58 340-38-29.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl