Normalizatorzy

Przez wszystkie lata naszej działalności staramy się stać na straży najwyższych standardów wydawniczych i psychometrycznych narzędzi, które wydajemy. Wiąże się to z prowadzeniem wielu badań walidacyjnych na różnych grupach osób. Aby odpowiedzieć na potrzeby rynku narzędzi diagnostycznych musimy takich badań prowadzić jeszcze więcej. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc w tym zadaniu.

Poszukujemy osób lub instytucji gotowych prowadzić dla nas badania walidacyjne.

Sami Państwo decydujecie, w które procesy normalizacyjne się zaangażujecie i jaki jest zakres takiego zaangażowania. Za każde wykonane badanie otrzymacie Państwo określone z góry wynagrodzenie, które można przeznaczyć na sfinansowanie udziału w naszych szkoleniach certyfikowanych, zakup narzędzi ze sklepu internetowego PTPiP lub po prostu wypłacić w formie gotówki.

 

Aby zgłosić chęć stania się naszym normalizatorem:


1. Wypełnij ankietę (link do ankiety znajdziesz na dole tej strony)
Dzięki niej określimy dostępne dla Ciebie badania normalizacyjne
2. Poczekaj na e-mail od nas
Powiadomimy Cię o prowadzonych przez nas procesach normalizacyjnych, w których możesz wziąć udział.
3. Określ, w jakim zakresie zaangażujesz się w proponowany proces normalizacyjny
Za wypełnienie 100% zobowiązania przewidziane są dodatkowe premie
4. Wysyłamy Ci niezbędne materiały
Otrzymasz od nas komplet dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia badania: instrukcje, pomoce diagnostyczne itp.
5. Przeprowadź badania
Dane z badań wprowadź do przesłanej przez nas tabelki Excel
6. Wyślij nam wyniki
Potrzebujemy zarówno wypełnionych, papierowych egzemplarzy jak i wypełnionej tabelki w przesłanym pliku
7. Otrzymasz od nas e-mail z podsumowaniem
Wynagrodzenie możesz wykorzystać od razu lub kumulować wynagrodzenia z kilku projektów walidacyjnych

Aby zgłosić chęć bycia naszym normalizatorem, wypełnij niniejszy formularz i odeślij jego skan (ze swoim podpisem) na adres e-mail: kruk@pracowniatestow.pl

 

Najczęściej zadawane pytania


1. Jaki jest termin przeprowadzenia badania?

Każde badanie normalizacyjne ma swój termin zakończenia określony na etapie podpisywania umowy. Do tego dnia należy przesłać elektroniczną wersję zebranych arkuszy badań (wypełnioną tabelkę Excel). Oryginały dokumentów można przesłać drogą pocztową nieco później.

2. Czy potrzebuję zgody na przeprowadzenie badania normalizacyjnego?

Kwestie pozwoleń na przeprowadzanie badań normalizacyjnych reguluje szkoła, placówka lub inny podmiot, pod który podlega osoba badana. Kwestionariusze są anonimowe i nie gromadzą danych osobowych, dlatego nie podlegają ustawie RODO.

3. Jaki jest średni czas przeprowadzenia badania?

Dla każdego walidowanego narzędzia ten czas jest inny i za każdym razem z góry oszacowany. Zwykle w przypadku badań kwestionariuszowych (część z nich można prowadzić grupowo) wynosi około 25-30 minut, w przypadku badań skalami wykonaniowymi (badania prowadzone są wówczas indywidualnie) czas ten oscyluje w granicach 70 minut.

4. Czy jest możliwość przebadania większej liczby osób do próby niż początkowo zadeklarowano?

Jest taka możliwość, jednak dopiero po konsultacji i potwierdzeniu przez nas dostępnego zapotrzebowania.

5. Czy za udział w badaniu normalizacyjnym dostanę dokument poświadczający o udziale w nim?

Po sfinalizowaniu umowy, jeśli normalizator wyrazi taką chęć, jest możliwość wystawienia imiennego dokumentu poświadczającego udział w badaniach normalizacyjnych.

6. Test wypełnia badacz czy badany?

Zależy to od walidowanego narzędzia. Najczęściej arkusz wypełnia badacz w oparciu o odpowiedzi udzielane przez osobę badaną.

7. Czy osoby z niepełnosprawnościami i/lub zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi mogą brać udział w badaniu?

Celem badania normalizacyjnego (walidacyjnego) jest poddanie diagnozie losowej próby populacji (z zachowaniem struktury płci i/lub wykształcenia). W takim badaniu mogą pojawić się osoby z różnymi zaburzeniami (w danych metryczkowych pojawia się takie pytanie) ale powinno to wynikać z losowego wyboru osób z populacji, a nie z prowadzenia badań w grupie osób z danym, ustalonym schorzeniem.

 

BARDZO WAŻNA KLAUZULA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Wysyłając do nas formularz zgłoszenia do bycia normalizatorem przekazujesz nam swoje dane osobowe. Informujemy, że dane osobowe podane przez Panią/Pana w tej ankiecie są przetwarzane przez Pracownię Testów Psychologicznych i Pedagogicznych - B.M. Radtke (80-239 Gdańsk, ul. Czarnieckiego 5A/1) i wykorzystywane w celu procesu organizacji i monitorowania przebiegu badań normalizacyjnych. Dane znajdujące się w dyspozycji Pracowni będą przetwarzane do czasu ich wycofania przez Państwa. Pracownia powierza Państwa dane osobowe firmie Kancelaria Podatkowa Meritum s.c. K. Antczak A. Felska A. Szabuniewicz z siedzibą w Chodzieży, w zakresie niezbędnym do obsługi rachunkowej i fiskalnej.
Informujemy, że Państwa zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego Administratora Danych Osobowych (ado@pracowniatestow.pl) spod adresu, którego zgoda dotyczy.
Informujemy, że nie jesteście Państwo profilowani. Państwa dane nie będą udostępniane organizacjom międzynarodowym.
Szczegółowych informacji dotyczących zakresu i sposobu przetwarzania Państwa danych osobowych udzielamy telefonicznie: 58 340-38-29.

 

ANKIETA - POBIERZ, WYPEŁNIJ I ODEŚLIJ NA ADRES: kruk@pracowniatestow.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl