Bateria Diagnozy Klimatu Pracy KLIMAT4®

Dostępność: duża ilość
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nasze unikatowe narzędzie Bateria Diagnozy Klimatu Pracy KLIMAT4 to zestaw czterech skal, które powstały z myślą o wspieraniu pracodawców w diagnozowaniu opinii pracowników na temat warunków pracy, organizacji i wykonywanych przez nich zadań. Jest to kompleksowe narzędzie, które pomaga nie tylko diagnozować

organizacyjne wyznaczniki zaangażowania w pracę, ale także identyfikować przyczyny braku zaangażowania oraz niskiej efektywności pracowników. Rezultaty diagnozy z wykorzystaniem baterii KLIMAT4 mogą posłużyć zarówno w badaniu całej organizacji, jak i pojedynczego zespołu. Otrzymane wyniki pozwalają na oszacowanie klimatu pracy charakterystycznego dla danej grupy pracowników. KLIMAT4 to narzędzie niezwykle cenne w pracy specjalistów ds. personalnych (HR), a także menedżerów zarządzających zespołami ludzi. Rzetelność i trafność skal składających się na baterię potwierdziliśmy w szeroko zakrojonych badaniach, w których wzięło udział ponad 5 tys. polskich pracowników. To daje gwarancję, że narzędzie jest wiarygodne i przydatne w zarządzaniu organizacją i zespołami.

 

  • autorzy: P. Jurek, M. Olech
  • sposób badania: badanie grupowe
  • diagnozowany obszar: klimat i warunki pracy w zespole lub organizacji
  • rekomendacja: badanie klimatu organizacyjnego, planowanie działań rozwojowych i motywacyjnych
  • użytkownicy: specjaliści (psycholodzy, pracownicy HR, tenerzy, coachowie, doradcy zawodowi), rekomendowane szkolenie narzędziowe  - najbliższe terminy szkoleń)
  • w zestawie: podręcznik testowy, 15 arkuszy BEO, 15 arkuszy SAT, 15 arkuszy PNE, 15 arkuszy PRO, klucz odpowiedzi, zestaw arkuszy w wersji PDF do nielimitowanego wykorzystania <pobierz stąd> Hasło do otwarcia pliku to pierwsze słowo z 44. strony Podręcznika.

 

KLIMAT4® to zestaw czterech skal stworzonych do pomiaru postrzeganych przez pracowników warunków pracy, ich nastawienia wobec organizacji oraz wykonywanych zadań. Skale te z powodzeniem wykorzystywane są w celu monitorowania postaw w firmie. Postawy te są wskaźnikiem budowania i utrzymywania zaangażowania pracowników. Opracowane na podstawie badań walidacyjnych normy pozwalają na wiarygodne porównanie wyników uzyskanych w organizacji, z wynikami w innych firmach lub instytucjach (benchmark).

Bateria Diagnozy Klimatu Pracy KLIMAT4® wspiera zarządzanie kapitałem ludzkim we współczesnych organizacjach. Dostarcza wiedzy niezbędnej do budowania klimatu i środowiska pracy, sprzyjających satysfakcji zawodowej, przywiązaniu organizacyjnemu oraz proaktywności pracowników. Narzędzia te są wykorzystywane również w planowaniu zmian organizacyjnych poprzez monitorowanie nastrojów wśród załogi. Atutem Baterii KLIMAT4 jest to, że została ona opracowana na podstawie wieloletnich ogólnopolskich badań naukowych z udziałem tysięcy pracowników, w różnych branżach, w różnych obszarach pracy.

Zestaw narzędzi składających się na KLIMAT4® obejmuje:
- Skalę BEO, mierzącą częstotliwość występowania podstawowych stresorów w miejscu pracy,
- Skalę SAT, mierzącą kluczowe czynniki satysfakcji zawodowej,
- Skalę PNE, mierzącą pozytywne i negatywne nastawienie pracowników wobec organizacji,
- Skalę PRO, mierzącą nasilenie zachowań produktywnych, przejawianych w miejscu pracy.

Wymienione skale pozwalają na kompleksowy pomiar klimatu pracy w organizacji. Udzielenie odpowiedzi na pytania we wszystkich skalach zajmuje pracownikom około 10 minut. Jednocześnie skale Baterii KLIMAT4® mogą być łączone w dowolne zestawy, odpowiadające na konkretne potrzeby diagnostyczne. Zakup Baterii KLIMAT4® jest równoważny ze zgodą wydawcy na przeprowadzanie przez klienta badań na użytek własny, w wersji elektronicznej, z zastosowaniem własnych systemów informatycznych. W przypadku zastosowania komercyjnego, klient (organizacja lub pracownik działający w jej imieniu) może przeprowadzać nieograniczoną liczbę badań pracowników tej organizacji. W celach naukowych klient (jednostka naukowo-badawcza, zespół projektowy, pojedynczy naukowiec) może wykorzystać narzędzia w nadzorowanych przez siebie badaniach. Firmy doradcze działające na potrzeby swoich klientów zobowiązane są w ramach świadczonej im usługi zakupić narzędzie w liczbie odpowiadającej liczbie obsługiwanych narzędziem klientów (organizacji).

Własności psychometryczne narzędzia:
Procedura tworzenia narzędzia została oparta o rygorystyczne standardy metodologiczne i psychometryczne. Spełnia wszystkie kryteria dla narzędzi stosowanych w psychologii i naukach o zarządzaniu. Badania walidacyjne nad KLIMAT4 przeprowadzono z udziałem łącznie ponad 12.000 pracowników firm i instytucji działających na polskim rynku.
- trafność: w ramach 14 badań potwierdzono strukturę czynnikową skal oraz ich powiązanie z kluczowymi postawami i zachowaniami organizacyjnymi, m.in. z zaangażowaniem w pracę, wypaleniem zawodowym, poczuciem sprawiedliwości i milczeniem pracowników.
- rzetelność: współczynniki spójności wewnętrznej Omega 0,77-0,91 dla skal BEO, 0,81-0,91 dla skal SAT, 0,88-0,94 dla skal PNE oraz 0,85-0,89 dla skal PRO.
- normy: normy psychometryczne opracowane na podstawie danych zebranych w polskich organizacjach, w latach 2015-2019, stanowiących reprezentatywną dla kraju próbę pracujących osób dorosłych. W zależności od skal, próby badawcze obejmowały od 788 do 5.019 osób.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl