Obrazkowy Test Słownikowy - Rozumienie OTSR

Dostępność: duża ilość
Cena: 840,00 zł 840.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

  • autorzy:Ewa Haman, Krzysztof Fronczyk
  • kategoria narzędzia: TP
  • sposób badania: badanie indywidualne
  • diagnozowany obszar: rozumienie mowy, słownik bierny
  • grupa wiekowa: 2;0-6;11
  • użytkownicy: psycholodzy, pedagodzy i logopedzi diagności (w ścisłej współpracy z psychologami), logopedzi i pedagodzy - nauczyciele akademiccy

 

OTSR jest testem sprawdzającym rozumienie pojedynczych słów (rzeczowników, czasowników i przymiotników). Pozwala na ocenę zasobu słownictwa dziecka w odniesieniu do populacji dzieci polskojęzycznych o typowym rozwoju. Został opracowany w dwóch wersjach równoległych, co pozwala na powtórzony pomiar w krótkich odstępach czasu. OTSR posiada normy dla dzieci w wieku od 2;00 do 6;11 (dla dziewczynek i chłopców; w półrocznych przedziałach wieku; oddzielne dla każdej z wersji) - opracowane na próbie niemal 2.000 dzieci. W trakcie wykonywania testu dziecko jest proszone o wskazywanie obrazków odpowiadających słowom kluczowym (przy każdym słowie dokonuje wyboru jednego z czterech obrazków przedstawionych na planszy). Procedura badania jest dostosowywana do wieku dziecka oraz poprawności odpowiedzi, dzięki czemu czas badania jest zminimalizowany (w zależności od wieku wynosi średnio od 2 do 7 minut). Badania towarzyszące badaniu normalizacyjnemu wskazują na wysoką rzetelność OTSR (mierzoną metodą połówkową) i jego trafność (sprawdzaną przy użyciu analizy czynnikowej oraz poprzez korelacje OTSR z innymi miarami rozwoju poznawczego i językowego). Komplet testowy składa się z dwóch równoległych wersji zadań (dwa zestawy tablic testowych i protokołów), co umożliwia stosunkowe częste powtarzanie badań u dzieci.

Zestaw testowy zawiera wzorcowe arkusze do samodzielnego kserowania w nieograniczonej liczbie egzemplarzy (cena testu obejmuje licencję na nieograniczone kserowanie arkuszy na potrzeby placówki).

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl