System Profilowania Kompetencji PROFILSET®

Dostępność: duża ilość
Cena: 5 500,00 zł 5500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nasz unikatowy System Profilowania Kompetencji PROFILSET to zestaw narzędzi skutecznie wspierających zarządzanie kompetencjami pracowników w organizacjach. Jest przydatny w pracy każdego specjalisty HR oraz menedżera kierującego zespołem. Sprawdza się również w indywidualnej pracy z pracownikiem lub kandydatem do pracy, np. w procesie planowania rozwoju, czy też coachingu. Pomaga w tworzeniu kompetencyjnych opisów stanowisk, identyfikacji mocnych stron i obszarów do rozwoju, monitoringu postępów w doskonaleniu kompetencji. Kluczowym elementem zestawu są karty kompetencyjne, których forma zapewnia wygodną pracę indywidualną jak w zespole. PROFILSET to rozwiązania, które zostały zaprojektowane dla praktyków przez praktyków, z istotnym wsparciem badań naukowych.

 

  • autorzy: M. Olech, P. Jurek, U. Sajewicz-Radtke, B.M. Radtke, 
  • sposób pracy: indywidualne i grupowe
  • diagnozowany obszar: kompetencyjne opisy stanowisk, diagnoza i rozwój kompetencji
  • rekomendacja: coaching, planowanie działań rozwojowych
  • użytkownicy: specjaliści (psycholodzy, pracownicy HR, tenerzy, coachowie, doradcy zawodowi) rekomendowane szkolenie narzędziowe (najbliższe terminy szkoleń)
  • w zestawie: podręcznik, 97 kart zachowań pogrupowanych w 7 obszarów kompetencyjnych, behawioralne skale obserwacyjne, modelowe opisy grup stanowisk

 

Kompetencje pracowników są obecnie kluczowym elementem w zarządzaniu organizacjami. Sprawne zarządzanie w oparciu o kompetencje wymaga jednak odpowiednich narzędzi i metod. System Profilowania Kompetencji PROFILSET® to rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw tym potrzebom. PROFILSET® składa się z kompleksowego modelu uniwersalnych kompetencji, zestawu kart wykorzystywanych w tworzeniu kompetencyjnych opisów stanowisk i diagnozowaniu kompetentnego działania pracowników, a także katalogów wskazówek na temat znaczenia i możliwości rozwoju zdefiniowanych kompetencji. PROFILSET® jest zestawem narzędzi opracowanym na podstawie wieloletnich badań naukowych a także bogatych doświadczeń autorów w realizacji projektów oceny i rozwoju pracowników, przeprowadzonych dla wielu organizacji.

System Profilowania Kompetencji PROFILSET® zapewnia trafną identyfikację kompetencji niezbędnych do realizacji określonych zadań zawodowych, a następnie pomiar i rozwój tych kompetencji. Model PROFILSET® składa się z 97 precyzyjnie opisanych kategorii zachowań tworzących 21 kompetencji, pogrupowanych w 7 obszarów:

- Obszar Ludzie (A): Współdziałanie (5 kart zachowań), Komunikowanie i przekonywanie (8 kart zachowań), Zarządzanie konfliktem (4 karty zachowań)
- Obszar Emocje (B): Zarzadzanie własnymi emocjami (4 karty zachowań)
- Obszar Działanie (C): Nastawienie na rozwój (3 karty zachowań), Dążenie do rezultatu (4 karty zachowań), Inicjowanie (5 kart zachowań), Nastawienie biznesowe (4 karty zachowań)
- Obszar Myślenie (D): Gospodarowanie własnymi zasobami poznawczymi (3 karty zachowań), Planowanie (7 kart zachowań), Wnioskowanie (7 kart zachowań), Podejmowanie decyzji (3 karty zachowań), Adaptowanie się do zmian (3 karty zachowań), Innowacyjność (4 karty zachowań)
- Obszar Zadanie (E): Organizowanie (3 karty zachowań), Kontrolowanie (3 karty zachowań)
- Obszar Klient (F): Orientacja na klienta (6 kart zachowań), Umiejętności sprzedażowe (6 kart zachowań)
- Obszar Zarządzanie (G): Budowanie zaangażowanego zespołu (3 karty zachowań), Delegowanie i egzekwowanie (5 kart zachowań), Inspirowanie i motywowanie (7 kart zachowań)

Model kompetencyjny PROFILSET® został opracowany z myślą o praktykach, którzy na co dzień zajmują się oceną ludzi, ich rozwojem i zarządzaniem nimi w organizacjach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl