Psychokognitywne Skale Efektywności Zawodowej MINDSET®

Dostępność: duża ilość
Cena: 3 000,00 zł 3000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nasze unikatowe narzędzie Psychokognitywne Skale Efektywności Zawodowej MINDSET powstały z myślą o wspieraniu pracodawców w diagnozowaniu nastawienia swoich pracowników. Jest to również narzędzie, które nie tylko pomaga diagnozować problemy kadrowe w biznesie, ale także rozwiązywać je i zapobiegać im w przyszłości. Wspomaga efektywność, satysfakcję oraz zaangażowanie pracowników oraz zapobiega zagrożeniom takim jak wypalenie zawodowe. Skale MINDSET znajdują zastosowanie w diagnozie zarówno indywidualnej, jak i grupowej. Trafność stworzonego testu diagnostycznego potwierdziliśmy w ramach badania przeprowadzonego na grupie 3 tys. polskich pracowników. To daje gwarancję, że narzędzie jest rzetelne i pomocne w codziennej pracy z zespołami.

 

  • autorzy: U. Sajewicz-Radtke, P. Jurek, B.M. Radtke, M. Olech
  • sposób badania: badanie indywidualne lub grupowe
  • diagnozowany obszar: diagnoza nastawienia i sposobu myślenia pracowników i kandydatów
  • rekomendacja: rekrutacja i selekcja pracowników, ocena okresowa, planowanie działań rozwojowych
  • użytkownicy: specjaliści (psycholodzy, pracownicy HR, tenerzy, coachowie, doradcy zawodowi) wymagane szkolenie certyfikacyjne (najbliższe terminy szkoleń)
  • w zestawie: podręcznik testowy, zestaw protokołów w formie papierowej (15 szt.) oraz 15 linków do diagnozy elektronicznej 

 

Skale MINDSET® to narzędzie mierzące siedem kluczowych obszarów nastawienia i sposobu myślenia, które wspierają skuteczne działanie w pracy, oraz trzech obszarów utrudniających pracownikom osiąganie wyznaczonych celów. Znajdują szerokie zastosowanie w diagnozie zarówno indywidualnej jak i grupowej. Ich wykorzystanie w diagnozie zespołu lub całej organizacji pozwala zidentyfikować te przekonania pracowników, które stanowią przeszkodę w budowaniu ich zaangażowania w pracę i rozwijania pożądanych kompetencji. 

Wieloletnie badania dowodzą, że Mindset jako jeden z fundamentów skutecznego działania w pracy odpowiada za zaangażowanie pracowników, zapobiega wypaleniu zawodowemu, istotnie wpływa na postrzeganie wymagań i warunków pracy oraz jest istotnym czynnikiem w radzeniu sobie ze stresem i trudnościami. Pojęcie Mindset zawiera wiele wymiarów, które do tej pory badane były oddzielnie. Psychokognitywne Skale Efektywości Zawodowej MINDSET to unikatowe narzędzie, które pozwala badać jednocześnie aż 10 kluczowych nastawień i sposobów myślenia. Dzięki temu, po niespełna piętnastominutowej diagnozie, otrzymujemy wiarygodną informację na temat przekonań pracowników na temat zdolności oraz możliwości osiągnięcia sukcesu w wykonywaniu zadań zawodowych, które pomagają (pozytywny Mindset) lub utrudniają (negatywny Mindset) realizację ich postanowień.

Mindset składa się z następujących podskal:

- poczucie samokotroli (A1) 

- ocena własnego potencjału (A2)

- poczucie własnej skuteczności (A3)

- motywacja osiągnięć (A4)

- otwartość poznawcza (A5)

- pozytywność (A6)

- wewnętrzne umiejscowienie kontroli (A7)

- zewnętrzne umiejscowienie kontroli (B1)

- uleganie emocjom (B2)

- przekonania ograniczające rozwój (B3)

Atutem Skal MINDSET jest fakt, że zostały opracowane w Polsce i są w pełni osadzone w polskim kontekście społeczno-biznesowym.  

Własności psychometryczne narzędzia:

Procedura tworzenia narzędzia została oparta o rygorystyczne standardy metodologiczne i psychometryczne. Spełnia wszystkie kryteria dobroci testu psychologicznego. Badania walidacyjne narzędzia przeprowadzono na grupie ponad 3000 polskich pracowników firm i organizacji z szerokiego spektrum branż. 

- trafność: struktura czynnikowa potwierdzająca istnienie siedmiu skal Mindsetu pozytywnego i trzech negatywnego, wysokie korelacje z podstawowym samowartościowaniem oraz orientacją pozytywną (CSES; SOP)

- rzetelność: współczynniki spójności wewnętrznej Omega 0,80-0,93

- normy: normy psychometryczne dla osób dorosłych (od 18 r.ż.) zebrane w roku 2019 na reprezentatywnej dla kraju próbnie dorosłych, pracujących Polaków N=2512

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl